Municipal Site of Melitopol City, Ukraine
Людям із порушенням зору
Стандартна версія

МЕЛІТОПОЛЬСЬКА МІСЬКА РАДА
ОФІЦІЙНИЙ ІНТЕРНЕТ-ПОРТАЛ

Час повертати своє. Приєднуйся до Гвардії наступу!

4
787

Всі українці, хто прагне якомога швидше викинути російських загарбників з української землі та звільнити усіх наших людей, запрошуються до лав нових підрозділів.

Кістяк нових бригад складається із офіцерів та солдат, які мають величезний бойовий досвід, та проявили себе найкращим чином на різних ділянках фронту. Доукомплектація нових бригад відбуватиметься винятково з добровольців, високомотивованих патріотів України.

 

Як приєднатись

Доброволець приходить у ЦНАП, де йому пропонують 8 бригад на вибір. Якщо він хоче битися серед поліцейських – йому в «Лють». Якщо йому болить за Крим і він хоче взяти участь у звільненні півострову – тоді йде до «Кара-дагу». Хоче укріпити кордон або воювати в лавах прикордонників – обирає «Сталевий Кордон». Долучившись до нових підрозділів, кожен може зробити свій внесок у нашу спільну справу та наблизити день Перемоги України.

Якщо потрібно обміркувати рішення, є запис онлайн. Заповнюється типова анкета кандидата, і згодом підрозділи комплектування зв’язуються із добровольцем для подальшої роботи.

Бригади пропонують умови та вимоги, доброволець визначає, чи вони для нього прийнятні, і розпочинає діалог про працевлаштування.

Важливо! Це  не мобілізація, а суто добровільний набір.  Кампанія спрямована винятково на найм вмотивованих людей, які добровільно записуються до тих бригад, що найкраще пасують їм за ідеологією та цінностями.

Це унікальна можливість отримати досвід, професію, винагороду. Та головне – утилізувати російських окупантів на рідній землі. Стати частиною історичних переможних подій.

Головне про Гвардію наступу у питаннях та відповідях

Чому це точно не є загальною мобілізацією?

Україна береже своїх людей і не потребує мобілізації сотень тисяч нових воїнів. Водночас, необхідність доукомплектації різних підрозділів останні місяці війни закривалася через постійний призов фахівців конкретних спеціальностей. Наголошуємо, що мобілізаційні заходи в інтересах Сил оборони не припинялися і проходили постійно у плановому режимі.

У даному ж випадку йдеться про формування абсолютно нових підрозділів у структурі МВС України виключно із тих, хто зголошується сам – тобто з високомотивованих добровольців – і саме для посилення українського наступу та звільнення всіх територій України.

Де ви візьмете достатню кількість виключно високомотивованих підготовлених добровольців на 9 році війни? Всі, хто хотів, уже воюють

В Україні є ще досить велика кількість людей, які з різних причин ще не долучилися до наших сил оборони. У багатьох усі ці місяці накопичилася мотивація, скажемо прямо – лють, спрямована проти кривавих загарбників через усі їхні злочини проти українців, усе горе, яке вони принесли нашим людям, за усі сльози наших дітей та батьків.  Переважна більшість українців прагне якомога швидше викинути загарбників з нашої землі, наблизити нашу перемогу та повернути мир на нашу землю. Ця рекрутингова кампанія дасть їм можливість особисто та безпосередньо взяти участь у наближенні нашої перемоги. 

Наступальні, зокрема, штурмові дії є чи не найважчими, тому потребують найкращої підготовки аби уникнути великих втрат. Чи встигнуть підготувати новобранців цих новостворених бригад?

Запланована кількамісячна інтенсивна підготовка із наступним  бойовим злагодженням нових підрозділів. І лише після цього вони братимуть участь у наступальних операціях задля посилення основних сил нашої країни. Вони не будуть відправлені на фронт відразу. Таким чином вони стануть до виконання бойових завдань лише тоді, коли увесь особовий склад буде повністю готовий. До їх підготовки залучатимуть кращих інструкторів з вогневої підготовки, тактичної медицини.  Вони будуть добре споряджені та оснащені якісним озброєнням і технікою.

Також підкреслимо, що офіцерський, сержантський  і солдатський кістяк нових підрозділів складуть воїни із величезним досвідом, часто - починаючи ще з 2014-2015 років, які проявили себе найкращим чином під час операцій на різних ділянках цієї війни - від захисту Донбасу чи аеропорту у Гостомелі, до звільнення Харківщини.

Якщо ви кажете, що планується кількамісячна підготовка, плюс кілька місяців піде на рекрутинг, це означатиме, що наступальні операції зі звільнення усіх українських територій переносяться на 2024 рік? Тобто керівництво країни помилялося, коли давало надії українцям на нашу перемогу у 2023 році?

Рік щойно розпочався, тож надії нікуди не поділись. Однак слід усвідомлювати, що війна ніколи не йде за планом, і треба бути готовим до всього. Водночас, комплектування нових штурмових частин якраз і спрямоване на те, щоби наші надії справдились. Завершення формування та навчання цих частин припаде на той час, коли основні сили потребуватимуть посилення для розвитку наступу. Тобто вони підуть у бій свіжими та укомплектованими за штатом. Це створить критичну перевагу, якої потребують сили оборони України для подальшого звільнення наших територій.

Це і є частина великого плану дій, спрямованого на втілення нашиї надій у реальність. Підкреслюємо: це лише маленька частина великого плану.

Чи не закладається тут конфлікт між МВС та МО?

Обидва міністерства виконують задачі із оборони України. Усі силові й правоохоронні відомства зараз – це Сили оборони держави – єдиний кулак. Службовці обох відомств вже дев’ятий рік плечем до плеча відстоюють суверенітет і відновлюють цілісність нашої держави. Маріуполь боронили і Нацгвардія, і ЗСУ, і прикордонники, і поліція. І так само спільно вони діють на всіх ділянках фронту. Дружньо та ефективно.

Чому цим займається МВС, а не МО, чому Нацгвардія, а не ЗСУ? Чи не логічніше посилити саме їх?

Збройні сили України також постійно посилюються у плановому режимі. А для підготовки нових наступальних операцій також створюються нові підрозділи, які, зокрема, будуть оснащуватися новою якісною західною технікою та озброєнням. Тож ця конкретна рекрутингова кампанія стосується виключно спеціальних підрозділів у структурі МВС. Крім того, слід зважати, що в умовах воєнного часу НГУ підрозділи ДПСУ підпорядковуються Головнокомандувачу ЗСУ. Тобто структури діють в повній координації і виконують спільні завдання.

Якщо це по суті контракт, то чим він принципово відрізнятиметься від армійських?

В умовах воєнного часу принципових відмінностей у контрактах немає. Є певні відмінності у процедурах рекрутингу. Ця кампанія якраз і спрямована на те, аби добровольцям було максимально зручно отримати всю інформацію про умови служби та про ідеологію кожного з конкретних формувань, ознайомитися із специфікою новостворених підрозділів, дізнатись про їхніх командирів та найбільш заслужених воїнів, які вже проходять там службу. Усі, хто вступає на службу у ці новостворені бригади, матимуть такі самі пільги і гарантії, як і у ЗСУ.

Водночас є і альтернатива контрактній військовій службі. Це бригада Нацполіції «Лють». Долучаючись до її лав, добровольці стають поліцейськими і служать в Національній поліції України, виконуючи бойові завдання разом із побратимами по штурмовій бригаді.

Як щодо пільг та відпусток?

Ця служба має багато переваг. Перерахуємо лише деякі:

– можливість отримати вищу освіту у військових вишах під час служби – безкоштовно або пільгово;

– щорічна відпустка, тривалість якої зростає зі збільшенням вислуги років;

– окрім загального страхового стажу, служба зараховується до стажу державної служби; право на пенсію після 25 років календарної служби, зокрема й за змішаним з цивільним стажем.

Окрім того, усі військовослужбовці усіх підрозділів сил оборони, які беруть безпосередню участь у війні протягом не менше 30-ти днів, отримують статус учасника бойових дій. Він передбачає ще більше різноманітних  пільг та прав, починаючи з безкоштовного та позачергового медичного обслуговування та 75-відсоткової знижки на комунальні послуги аж до дострокового виходу на пенсію. Звичайно, також йдеться про право використовувати щорічну відпустку у будь-який час та отримувати ще14 днів додаткової відпусткизі збереженням зарплати. На практиці наші бійці та командири намагаються погоджувати свої відпустки із побратимами та співвідносити із нагальними завданнями їхніх підрозділів, аби з одного боку дати відпочити всьому особовому складу, а з іншого - виконати найкращим чином свій військовий обов’язок та завдання, поставлені вищим командуванням.

Як створення штурмових частин в лавах НГУ співвідноситься із її функціями та задачами? Кому вони будуть підпорядковані?

Відповідно до закону, НГУ у взаємодії із ЗСУ бере участь у відсічі збройній агресії проти України та ліквідації збройного конфлікту шляхом ведення воєнних (а отже, й бойових) дій. В умовах воєнного стану НГУ підпорядковується Головнокомандувачу Збройних Сил України. І якщо командування вважає за доцільне створення штурмових частин у складі Нацгвардії, це ніяк не суперечить її задачам.

Усі спеціальні підрозділи Нацгвардії, Нацполіції та Держприкордонслужби підпорядковуються керівникам відповідних структурних підрозділів у структурі МВС, але діють у повній координації із тими оперативними командуванням Збройних сил України, у зоні відповідальності яких вони воюють.

Штурмові бригади поліції - звучить незвично. Хіба за Женевською конвенцією поліцейських не визначено як некомбатантів? Чи мають поліцейські достатній досвід для виконання військових бойових завдань?

Для початку варто зазначити, що некомбатантами під час збройних конфліктів вважаються поліцейські, якщо вони не включені до складу збройних сил і не беруть участі в бойових діях. Російська агресія проти України не лишила вибору: наші правоохоронці не можуть лишатись осторонь захисту держави.

Поліція нерідко йде нога в ногу із підрозділами ЗСУ в найгарячіших точках країни. Серед поліцейських чимало героїв і чимало полеглих за волю та незалежність України. Таких прикладів багато. Можна згадати героїзм представники підрозділів поліції під час захисту Миколаєва, Маріуполя, Харкова та багато інших.  Бойовий досвід, бажання помститися ворогу і звільнити наші землі трансформувалося в «Лють». Це буде підрозділ, повністю спрямований на оборону країни. Водночас їхні колеги продовжують забезпечувати правопорядок в країні.

Також за темою

Два нових ЦНАПи м.Мелітополя запрацювали у Києві та ЛьвовіЧитати далі

Два нових ЦНАПи м.Мелітополя запрацювали у Києві та Львові

Мелітопольці, які вимушено виїхали з рідного міста, можуть звернутися у відділи ЦНАП у Києві та Львові за отриманням якісних послуг
Ракетним ударом ворог пошкодив мелітопольський дім у Запоріжжі - "Відкритий простір допомоги "Саме тут". Читати далі

Ракетним ударом ворог пошкодив мелітопольський дім у Запоріж...

Ворог ракетними обстрілами тероризує мешканців України. Під ударами люди і цивільна інфраструктура.
Зроблено в Україні: чому підтримувати національного виробника важливоЧитати далі

Зроблено в Україні: чому підтримувати національного виробник...

У складних обставинах повномасштабного вторгнення та безлічі викликів, які воно принесло, для України життєво важливо, аби бюджет країни працював для ...