
26 червня ми відзначаємо День кримськотатарського прапора – свято, що символізує єдність, незламність та багатовікову боротьбу за свободу. Блакитний стяг із золотою тарак-тамгою має глибоку історію. Хоча під цим прапором проходив ще Перший Курултай у грудні 1917 року в Бахчисараї, свій офіційний статус національного символу він отримав на початку 1919 року. Після десятиліть жорстких заборон з боку комуністичного режиму, традицію використання прапора було відновлено лише влітку 1991 року. Сьогодні він є не просто символом корінного народу Криму, а й уособленням спільного спротиву російській окупації та невіддільною частиною боротьби за територіальну цілісність України.
Цей день має особливе значення і для нашої громади. Мелітополь завжди був, є і назавжди залишиться справжнім інтеркультурним містом! Протягом своєї історії наше місто об’єднувало десятки національностей, серед яких кримськотатарська спільнота завжди відігравала неймовірно важливу роль у формуванні його унікального характеру, культури та традицій. Ми пишаємося нашою багатоманітністю і тим, що вміємо жити в повазі та мирі.
Сьогодні, коли український та кримськотатарський народи пліч-о-пліч протистоять спільному ворогу, ми як ніколи розуміємо цінність нашої єдності. Ми твердо віримо: блакитний стяг із золотою тамгою разом із синьо-жовтим прапором неодмінно майорітимуть у вільному українському Криму та на площах нашого рідного, вільного та незламного Мелітополя!
Два прапори – одна країна! Разом до перемоги!




