Municipal Site of Melitopol City, Ukraine
Людям із порушенням зору
Стандартна версія

МЕЛІТОПОЛЬСЬКА МІСЬКА РАДА
ОФІЦІЙНИЙ ІНТЕРНЕТ-ПОРТАЛ

Понад 170 тисяч гумдопомоги для ВПО: як виглядає один день мелітопольського центру “Саме тут” у Запоріжжі

0
11

До Міжнародного дня благодійності журналісти  розповідають яку допомогу і у яких масштабах надає простір допомоги Мелітополя “Саме тут” у Запоріжжі.

У мелітопольському просторі допомоги “Саме тут” гамір. Тут відбувається сотня речей одночасно: видача гуманітарних наборів за талончиками, консультування з юридичних та соціальних питань, прийом медичної мобільної бригади. А он школярам видають рюкзаки перед навчальним роком. Це середа – всього один день з роботи простору допомоги. 

Посеред всього шуму та руху є один спокійний персонаж. Окремо від усіх він щось пише у Книгу скарг та пропозицій, а потім так само тихо йде. Навколо книги збирається група волонтерів – всім цікаво що ж він написав. А відвідувач центру просто подякував. 

Таких записів у цій книзі безліч. І за кожним стоїть людина, яка виїхавши з рідного Мелітополя чи району, втратила все. А у центрі їй допомогли повернути хоча б щось. Тепер це Книга подяк, ось що у ній пишуть:

"Команда ВП "Саме тут" - це наш дім сьогодні. Це місце, де не лише надають гуманітарну допомогу. Тут просто рятують життя від розпачу, від зневіри, від безвиході, від сліз... Дякую, що допомагаєте оговтатись від стресу і повернути себе собі". 

"Які б сильні ми не були, підтримка збільшує наші сили! Дякую за допомогу. Чуйні, небайдужі люди працюють у вашій команді".

"Вдячні за вашу турботу, допомогу, любов, увагу, безмежне тепло. Чекаємо, що дуже скоро ми всі будемо вдома у нашому рідному Мелітопольському районі. Героям Слава! (ред. відповідаючи на "Слава Україні!" у попередньому записі)".

Статистика

Центр допомоги "Саме тут" у Запоріжжі відкрився у 2022 році, майже одразу після початку повномасштабного вторгнення. Це була відповідь на потребу тисяч мелітопольців, які рятувалися від окупації. 

  • За три роки тут зареєстрували понад 11 тисяч переселенців, серед них майже 4,5 тисячі дітей. 

  • Люди отримали понад 170 тисяч наборів гуманітарної допомоги – це їжа, речі першої потреби, усе необхідне для життя.

Але Центр – це не тільки гуманітарка. Це ще й місце, де відповідають на сотні щоденних запитань: 

  • Через контакт-центр і консультації переселенці звертались понад 100 тисяч разів – за порадою, документами, правовою чи психологічною підтримкою.

Тут щоденно допомагають із оформленням у ЦНАПі, по середам приймають спеціалісти: консультують у Пенсійному фонді, дають напрям у центрі зайнятості. Є юристи й психологи, які вже підтримали тисячі людей.

Після скорочення гарнтів, кількість гуманітарної допомоги різко зменшилась. Але центр “Саме тут” знайшов донорів і поновив видачу продуктових наборів один раз на місяць для окремих категорій населення: 

  • людей з інвалідністю;

  • багатодітних родин;

  • батьків-одинаків;

  • осіб віком 60+;

  • родин із дітьми під опікою.

У Запоріжжі координується й ціла мережа «Саме тут» — осередки вже працюють у Львові, Дніпрі та Києві, створюючи спільну платформу для переселенців, ветеранів та їхніх родин. 

З маленького пункту видачі гуманітарки Центр виріс у цілу екосистему підтримки – місце, де можна отримати не лише допомогу, а й відчути себе не самотнім.

І сьогодні, у День благодійності, ми хочемо сказати величезне дякуємо – усім, хто підтримує, допомагає і продовжує тримати поруч тисячі родин з Мелітополя.

Також за темою

Мелітопольська громада відкрила перший в Україні безкоштовний тренажерний зал для переселенців у ЗапоріжжіЧитати далі

Мелітопольська громада відкрила перший в Україні безкоштовни...

У прифронтовому Запоріжжі Мелітопольська міська рада презентувала перший в Україні безкоштовний тренажерний зал для переселенців.
Ще одному журналісту з Мелітополя російський суд виніс вирок – його звинуватили у зборі даних для підриву будівлі ФСБЧитати далі

Ще одному журналісту з Мелітополя російський суд виніс вирок...

Мова йде про адміністратора ТГ-чату «Мелітополь- це Україна» Влада Гершона.
Російський суд виніс вирок журналісту РІА Мелітополь Георгію Левченко, якого взяли в полон 2 роки томуЧитати далі

Російський суд виніс вирок журналісту РІА Мелітополь Георгію...

Через два роки полону наш колега журналіст РІА Мелітополь Георгій Левченко почув вирок Запорізького окупаційного суду.