Municipal Site of Melitopol City, Ukraine
Людям із порушенням зору
Стандартна версія

МЕЛІТОПОЛЬСЬКА МІСЬКА РАДА
ОФІЦІЙНИЙ ІНТЕРНЕТ-ПОРТАЛ

Українські виші чекають молодь із Мелітополя та інших окупованих регіонів - як проходить процес вступу

0
25

Нині майбутні студенти досі залишаються на тимчасово окупованих територіях, зокрема й у Мелітополі. Для них держава створила спеціальні механізми, щоб зберегти право на українську освіту.

Про це на брифінгу повідомила Людмила Бухаріна, заступниця голови Запорізької ОВА.

Від 1 липня до 20 жовтня в Україні триває вступна кампанія для дітей і випускників, які виїхали з ТОТ або досі там перебувають. Закон “Про вищу освіту” дозволяє їм вступати навіть без паспорта чи українського атестата.

Що робити, якщо немає українських документів

Такі вступники можуть скористатися послугами освітніх центрів “Крим-Україна” та “Донбас-Україна”, які діють при всіх університетах. Там допоможуть:

  • встановити особу (навіть без паспорта),

  • оформити документи про освіту (навіть якщо немає українського свідоцтва),

  • пройти оцінювання за основними шкільними предметами;

  • скласти спрощені вступні іспити без НМТ.

Університети забезпечують конфіденційність, анонімність та безпеку для вступників з окупованих територій. Молоді люди з ТОТ Запоріжжя вже сьогодні навчаються в українських вишах.

Так, у 2024 році понад дві тисячі молодих людей, які виїхали з тимчасово окупованих територій Запорізької області, вступили до шести державних університетів регіону. Студенти обирали:

  • Запорізький національний університет,
  • Запорізьку політехніку,
  • Запорізький державний медичний університет,
  • а також релоковані Мелітопольський державний педагогічний університет,
  • Бердянський педагогічний університет,
  • Таврійський агротехнологічний університет.

Ці заклади залишаються у щільному контакті з молоддю, яка перебуває або ж виїхала з ТОТ.

Яка підтримка надається вступникам з ТОТ

Людмила Бухаріна зазначила, що вступникам надається допомога із виїздом з ТОТ у рамках програми Bring Kids Back UA. Цей проєкт надає:

  • логістику,

  • супровід,

  • та консультації для осіб, які виїжджають із тимчасово окупованих територій.

Якщо людина вже виїхала з ТОТ, наступне актуальне питання - житло. В університетах обов’язково надається можливість проживання в гуртожитках і у пріоритеті - виступники саме з ТОТ. Окрім житла, забезпечується документальний супровід - допомога з оформленням усіх необхідних паперів, довідок, заяв, зокрема для проживання та навчання.

Крім житла, є також фінансова підтримка - йдеться про стипендії та цільову допомогу для внутрішньо переміщених осіб (ВПО).

У сфері освіти для людей віком 45+ також діє програма державних ваучерів: ВПО працездатного віку можуть отримати ваучер на суму до 30280 грн, який дозволяє безкоштовно навчатися у ліцензованих закладах професійної, передвищої чи вищої освіти, а також перекваліфікуватися або здобути ступінь магістра за умови відповідності критеріям.

Окрім державної підтримки, українські університети запроваджують власні програми допомоги для студентів, зокрема - соціальні стипендії та додаткові виплати. Для абітурієнтів із тимчасово окупованих територій передбачено спеціальний механізм - квота-2. Вона дозволяє вступити на бюджетну форму навчання поза загальним конкурсом, у межах 10% від загальної кількості державних місць, передбачених для кожного закладу вищої освіти.

“Молодь з окупованих територій наших областей, саме Донецької, Луганської, Запорізької, Херсонської, з Криму, закликаємо вас прийняти рішення і обрати саме українську освіту. Таким чином ми працюємо через освіту, через людей й повертаємо наші території”, - підсумувала Людмила Бухаріна.

Також за темою

У Мелітополі 19-річного хлопця викрали і звинуватили в «тероризмі» за коментар у TelegramЧитати далі

У Мелітополі 19-річного хлопця викрали і звинуватили в &laqu...

Окупанти продовжують репресії проти жителів тимчасово захопленого Мелітополя. Цього разу жертвою став 19-річний місцевий житель, якого звинувачують у ...
У Мелітополі знову зникла сім'я — окупанти звинуватили жінку в роботі на ЗСУ і вбили її родичаЧитати далі

У Мелітополі знову зникла сім'я — окупанти звинув...

В окупованому Мелітополі — чергове зникнення і фейкове розслідування. Цього разу під приціл російських силовиків потрапила родина Птахіних.
Колаборантив з Мелітопольщини суд визнав винними у співпраці з окупантамиЧитати далі

Колаборантив з Мелітопольщини суд визнав винними у співпрац...

За матеріалами СБУ відразу четверо жителів Запорізької області заочно засуджені за участь у створенні та функціонуванні незаконних «органів ...