Municipal Site of Melitopol City, Ukraine
Людям із порушенням зору
Стандартна версія

МЕЛІТОПОЛЬСЬКА МІСЬКА РАДА
ОФІЦІЙНИЙ ІНТЕРНЕТ-ПОРТАЛ

У Мелітополі окупанти судитимуть чоловіка за коментар у соцмережі

2
78

В окупованому Мелітополі окупаційні "слідчі органи" Російської Федерації завершили розслідування справи щодо 38-річного місцевого жителя. Приводом для кримінального переслідування став коментар у соціальній мережі, який залишив чоловік ще в листопаді 2022 року.

За версією так званого Слідчого комітету РФ щодо «Запорізької області», чоловік "публічно закликав до здійснення терористичної діяльності" через інтернет, а саме залишив коментар у Telegram-спільноті, в якому висловив радикальні антиросійські настрої.

Російські силовики кваліфікували коментар як "публічні заклики до здійснення терористичної діяльності з використанням засобів масової інформації" (ч. 2 ст. 205.2 КК РФ). Під ЗМІ в даному випадку окупанти трактують соціальну мережу, що саме собою викликає питання юридичної спроможності подібних звинувачень.

Як зазначається у повідомленні, "протиправну діяльність фігуранта" припинили співробітники Слідчого комітету та ФСБ, які працюють на окупованих територіях. Це підтверджує те, про що раніше попереджали правозахисники та активісти: російські спецслужби активно моніторять Telegram-канали, чати та коментарі, намагаючись вирахувати тих, хто залишається у місті та не приховує своєї проукраїнської позиції.

Чоловік перебуває під вартою з моменту затримання. Кримінальну справу передано до так званої "прокуратури" для затвердження обвинувального висновку та подальшої передачі до суду. Санкції статті, за якою звинувачують мешканця Мелітополя, передбачають до семи років позбавлення волі.

На тимчасово захоплених територіях російські силовики переслідують цивільних осіб за коментарі у соцмережах, передплати на Telegram-канали і навіть лайки. Ціль очевидна: придушити будь-яку незгоду, створити атмосферу страху і повністю контролювати інформаційний простір.

Місцеві жителі повідомляють, що за останні місяці почастішали випадки візитів ФСБ щодо "наведення" — людей затримують після моніторингу їхньої онлайн-активності, а затримання проходять найчастіше із застосуванням сили.

Також за темою

«Я сам серед чужих»: як знайти розуміння після виїзду з окупованого Мелітополя. Поради від психологаЧитати далі

«Я сам серед чужих»: як знайти розуміння після в...

Виїзд з окупованого Мелітополя — це не просто зміна адреси. Це — життя з історією, яку не завжди зрозуміють інші. Як адаптуватися в новому...
П'ятьом мелітопольцям, яких викрали на початку війни, окупанти ухвалили жорстокі вирокиЧитати далі

П'ятьом мелітопольцям, яких викрали на початку війни, о...

У Ростові завершився черговий показовий судовий процес: п'ятьом мелітопольцям, викраденим російськими силовиками на початку повномасштабної війни...
Апеляцію відхилено: у Росії залишили чинним вирок мелітопольському волонтеру Ярославу ЖукуЧитати далі

Апеляцію відхилено: у Росії залишили чинним вирок мелітополь...

Викрадений у Мелітополі 33-річний волонтер Ярослав Жук третій рік залишається в російській в'язниці за фейковим обвинуваченням.