Municipal Site of Melitopol City, Ukraine
Людям із порушенням зору
Стандартна версія

МЕЛІТОПОЛЬСЬКА МІСЬКА РАДА
ОФІЦІЙНИЙ ІНТЕРНЕТ-ПОРТАЛ

21 рік в'язниці за теракт, якого не було: мешканцю Мелітополя винесли жорстокий вирок

2
75

 

У Ростові-на-Дону окупаційний суд РФ засудив 31-річного жителя Мелітополя Вадима Цуркана до 21 року позбавлення волі за нібито підготовку теракту проти начальника окупаційної поліції Мелітопольського району Юрія Балабіна.

Із них три роки він має провести у в'язниці, а решту терміну - у колонії суворого режиму. Крім того, суд призначив штраф у 600 тисяч рублів.

Це один із найжорстокіших вироків, винесених українцям на тимчасово окупованій території.

Фейкова справа: вибух, якого ніхто не бачив

Історія почалася 2 травня 2023 року, коли у дворі житлового будинку на вулиці Пирогова в Мелітополі стався незначний вибух. Окупаційні ЗМІ спочатку мовчали, а потім раптово заявили про «замах на полковника російської поліції», нібито замінувавши ворота його будинку.

Через кілька днів російська пропаганда поширила постановочне відео із затриманням «диверсанта». На кадрах - захоплення людини в сільському будинку в Єфремівці, при цьому, за свідченнями місцевих жителів, солдати стріляли холостими, а побілка на стінах навіть не обсипалася. Очевидці розповіли, як перед зйомками «спецоперації» всіх сусідів вивели на вулицю під дулами автоматів - для красивої картинки.

11 травня окупаційні силовики заявили, що затриманий - це Вадим Цуркан, якого вони назвали «агентом української розвідки». Спецслужби РФ запевняли, що він пройшов навчання в ЗСУ і прибув на окуповану територію у складі гуманітарної колони для здійснення теракту.

«Зізнання» під диктовку і звинувачення на основі слів брата

Відеозапис із «зізнанням» Цуркана вийшов у найкращих традиціях російських фальсифікацій: чоловік спокійно і монотонно зачитує сценарій, у якому розповідає про якийсь план встановити вибуховий пристрій в автомобіль Балабіна. Самого пристрою при цьому ніхто не знаходив, ніякого підриву не відбулося.

Також за темою

«Я сам серед чужих»: як знайти розуміння після виїзду з окупованого Мелітополя. Поради від психологаЧитати далі

«Я сам серед чужих»: як знайти розуміння після в...

Виїзд з окупованого Мелітополя — це не просто зміна адреси. Це — життя з історією, яку не завжди зрозуміють інші. Як адаптуватися в новому...
П'ятьом мелітопольцям, яких викрали на початку війни, окупанти ухвалили жорстокі вирокиЧитати далі

П'ятьом мелітопольцям, яких викрали на початку війни, о...

У Ростові завершився черговий показовий судовий процес: п'ятьом мелітопольцям, викраденим російськими силовиками на початку повномасштабної війни...
Апеляцію відхилено: у Росії залишили чинним вирок мелітопольському волонтеру Ярославу ЖукуЧитати далі

Апеляцію відхилено: у Росії залишили чинним вирок мелітополь...

Викрадений у Мелітополі 33-річний волонтер Ярослав Жук третій рік залишається в російській в'язниці за фейковим обвинуваченням.