Municipal Site of Melitopol City, Ukraine
Людям із порушенням зору
Стандартна версія

МЕЛІТОПОЛЬСЬКА МІСЬКА РАДА
ОФІЦІЙНИЙ ІНТЕРНЕТ-ПОРТАЛ

Директор мелітопольського підприємства забезпечував посудом російських солдатів – як його покарали

0
132

 

Винесено вирок директору мелітопольського заводу «Біол», який активно співпрацює з окупантами, забезпечуючи армію ворога. 

 

Понад 18 років завод «Біол» у Мелітополі був провідним українським виробником литого посуду з алюмінію та чавуну, відомим не лише в Україні, а й у країнах СНД та Європи. Однак після окупації міста 2022 року підприємство опинилося під контролем російських загарбників, а його законні власники - Олена та Олег Шостаки - змушені були залишити рідне місто, залишивши всі виробничі потужності, обладнання та продукцію на окупованій території.

 

Захоплення заводу і «призначення» Шатохіна

3 травня 2022 року на територію заводу зайшли російські військові. Фактично «замовником» рейдерського захоплення був колишній співвласник «Біола», ексдепутат мелітопольської міськради Олег Дунаєв. Раніше він емігрував до Росії, але не полишив спроб прибрати до рук підприємство, з яким у нього були майнові суперечки. Окупація Мелітополя дала Дунаєву можливість втілити свою давню мрію: він отримав доступ до заводу і призначив керівником свого давнього соратника - Олександра Шатохіна.

Шатохін, який до війни займався бізнесом у сфері перевезень, миттєво став обличчям окупаційного «Біола». Він із радістю роздавав інтерв'ю кремлівським пропагандистам, запевняючи, що «відновив виробництво» і навіть виконує військові замовлення для російської армії. Зокрема, з з гордістю розповідав, як відправив тисячі казанків для потреб армії РФ, відкрито визнаючи свою підтримку окупантам.

Вирок для колаборанта

 

Однак співпраця з окупантами та вихваляння «успіхами» не залишилися безкарними. За даними Державного бюро розслідувань України, Олександру Шатохіну було заочно висунуто обвинувачення у колабораційній діяльності (ч. 4 ст. 111-1 КК України). Його справу було передано до суду.

І ось, українська Феміда винесла свій вердикт: Олександру Шатохіну призначено покарання у вигляді 5 років позбавлення волі з позбавленням права обіймати посади в органах державної влади, державного управління та місцевого самоврядування, пов'язані з виконанням організаційно-розпорядчих та/або адміністративно-господарських функцій, строком на 15 років, з конфіскацією всього його майна.

Син Шатохіна – студент одного із правоохоронних вишів Харкова, теж в полі зору працівників ДБР.  Справу скеровано до суду. На початку повномасштабного вторгнення росіян, він утік до Мелітополя, де також розпочав власний бізнес. Про це повідомляють у Державному бюро розслідувань.

Син Шатохіна, за даними ДБР, домовився про співпрацю з окупаційною владою, отримав паспорт РФ і зареєстрував фірму з продажу алкоголю. Також займається вантажними перевезеннями. Щомісяця його підприємство сплачує податки до окупаційної скарбниці. Курсанта звинувачують у неявці на місце служби з відпустки з метою ухилення від військової служби та колабораційної діяльності. Провадження скеровано до суду.

Також за темою

«Я сам серед чужих»: як знайти розуміння після виїзду з окупованого Мелітополя. Поради від психологаЧитати далі

«Я сам серед чужих»: як знайти розуміння після в...

Виїзд з окупованого Мелітополя — це не просто зміна адреси. Це — життя з історією, яку не завжди зрозуміють інші. Як адаптуватися в новому...
П'ятьом мелітопольцям, яких викрали на початку війни, окупанти ухвалили жорстокі вирокиЧитати далі

П'ятьом мелітопольцям, яких викрали на початку війни, о...

У Ростові завершився черговий показовий судовий процес: п'ятьом мелітопольцям, викраденим російськими силовиками на початку повномасштабної війни...
Апеляцію відхилено: у Росії залишили чинним вирок мелітопольському волонтеру Ярославу ЖукуЧитати далі

Апеляцію відхилено: у Росії залишили чинним вирок мелітополь...

Викрадений у Мелітополі 33-річний волонтер Ярослав Жук третій рік залишається в російській в'язниці за фейковим обвинуваченням.