Municipal Site of Melitopol City, Ukraine
Людям із порушенням зору
Стандартна версія

МЕЛІТОПОЛЬСЬКА МІСЬКА РАДА
ОФІЦІЙНИЙ ІНТЕРНЕТ-ПОРТАЛ

Мелітопольці, які втратили доступ до свого майна в окупації, можуть подати заявку на збитки

0
121

Тисячі мешканців Мелітопольщини, які покинули свої домівки у зв'язку з війною, отримали право зареєструвати свої збитки.

Кабінет міністрів розширив перелік категорій, за якими можна подати заявку до Міжнародного реєстру збитків, завданих агресією Російської Федерації проти України. Про це повідомляє уродовий портал.

А саме передбачено такі категорії як:

  • серйозні тілесні ушкодження;
  • сексуальне насильство;
  • катування, нелюдське або таке, що принижує гідність, поводження чи покарання;
  • позбавлення волі;
  • примусова праця або служба;
  • пошкодження або знищення нежитлового нерухомого майна; втрата доступу або контролю над нерухомим майном на тимчасово окупованих територіях.

Як відомо, російські окупанти перетворили Мелітополь на суцільну в'язницю. Журналісти склали приблизну карту катівень Мелітополя.

Тепер постраждалі зможуть внести свою заявку до Міжнародного реєстру збитків. Те ж саме стосується і майна, яке залишилося на окупованій території. За фактом воно не зруйноване, проте володіти ним мелітопольці та інші ВПО не можуть. 

 

Як це відбувається насправді

Розповімо про ситуацію в окупації на одному з прикладів. Історією з життя з журналістами РІА-Південь поділилася мешканка Мелітополя Наталя. Жінка володіє трикімнатною квартирою в центрі міста, з гарним ремонтом і технікою. Навесні 2024 року її двері було опечатано та прикріплено припис терміново з'явитися до «Міністерства майнових відносин».

Наталя, яка зараз проживає в Норвегії, вирушила в окупацію. На жаль, але пройти фільтрацію їй не вдалося. В її телефоні знайшли «небажаний контакт» і відправили зворотним рейсом до Мінська.

Діставшись країни притулку, жінка вирушила до російського консульства, де зробила довіреність на рідну сестру, яка залишилася в Мелітополі. Вона передала документи в окупацію з упевненістю, що проблему вирішено.

До «міністерства» вирушила сестра Наталії. Вона надала всі документи, власний російський паспорт і навіть свідоцтва про народження, що підтверджують спорідненість. Цього виявилося недостатньо, і жінку відправили на таку собі «комісію», яка й мала ухвалити рішення про долю квартри.

І тут почалися проблеми. Сестрі Наталії прямо сказали, що жодних документів у неї приймати не будуть. Мовляв, вони керуються розпорядженням «губернатора», який заборонив реєстрацію житла на підставі довіреностей, навіть виданих російськими уповноваженими органами. 

 

Не плутати компенсації з реєстрацією

Українські чиновники звертають увагу громадян, що зареєструвати збитки, зовсім не означає отримати компенсацію.

- Українці зможуть подати відповідні заявки, а ми будемо працювати над тим, щоб Росія заплатила за свої злочини, - додав прем'єр-міністр Денис Шмиголь.

«Потрібно підкреслити, що завдання Міжнародного реєстру збитків - не виплата компенсацій, а виключно фіксація збитків. Усі виплати та їхні розміри стосуються наступних двох етапів цього надскладного міжнародного механізму - створення Компенсаційної комісії та відповідного фонду для виплат.

Логічне запитання - навіщо подавати заяви, якщо про виплати ще нічого не відомо? Відповідь проста - шкоду, яку отримали наші громадяни надважливо зафіксувати. Оскільки людина може померти, або одужати, будинок може бути знесений, або відбудований. Тобто, на момент, коли збитки почнуть відшкодовувати, доказів може не залишитися. Завдання Міжнародного Реєстру збитків усі ці докази фіксувати», - наголосила голова Комітету ВР з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування, голова партії “Слуга народу” Олена Шуляк.

Коли і як через Дію можна подати заявку, ми повідомимо додатково.

Також за темою

«Я сам серед чужих»: як знайти розуміння після виїзду з окупованого Мелітополя. Поради від психологаЧитати далі

«Я сам серед чужих»: як знайти розуміння після в...

Виїзд з окупованого Мелітополя — це не просто зміна адреси. Це — життя з історією, яку не завжди зрозуміють інші. Як адаптуватися в новому...
П'ятьом мелітопольцям, яких викрали на початку війни, окупанти ухвалили жорстокі вирокиЧитати далі

П'ятьом мелітопольцям, яких викрали на початку війни, о...

У Ростові завершився черговий показовий судовий процес: п'ятьом мелітопольцям, викраденим російськими силовиками на початку повномасштабної війни...
Апеляцію відхилено: у Росії залишили чинним вирок мелітопольському волонтеру Ярославу ЖукуЧитати далі

Апеляцію відхилено: у Росії залишили чинним вирок мелітополь...

Викрадений у Мелітополі 33-річний волонтер Ярослав Жук третій рік залишається в російській в'язниці за фейковим обвинуваченням.