Municipal Site of Melitopol City, Ukraine
Людям із порушенням зору
Стандартна версія

МЕЛІТОПОЛЬСЬКА МІСЬКА РАДА
ОФІЦІЙНИЙ ІНТЕРНЕТ-ПОРТАЛ

90-річних переселенців з Мелітополя таки відправили в будинок для людей похилого віку - продовження історії

0
139

Десять днів тому редакція РІА Південь розповідала про родину Манюгіних з Мелітополя, яка мешкала в модульному містечку для переселенців в Запоріжжі.

Ользі Петрівні 3 січня виповнилося 89 років. Її чоловікові Василю Семеновичу 88. Він не може самостійно пересуватися, оскільки переніс інсульт. За ним самотужки доглядає дружина:

- Мені важко ходити купувати їжу, готувати на кухні, годувати. В мене просто немає сил. Дідусь хворий. 

Жінка 20 років пропрацювала на мелітопольському моторному заводі і 25 років в Мелітопольському сільгосп інституті (МІМСГХі - нині ТДАТУ) інженером патентознавцем. Має дві вищі освіти. Її чоловік - льотчик, служив у НДР.

Дітей пенсіонери поховали. Дочка померла від онкології, а син - льотчик загинув.

В окупованому Мелітополі у Манюгіних залишилася квартира. Проте повернутись додому вони не можуть навіть фізично, не кажучи вже про те, що обидва віддані Україні. 

10 днів тому подружжя разом з небайдужими сусідами по модульному містечку звернулись до нашої редакції з проханням допомогти  облаштуватись у геріатричному центрі.

- Тітка Оля хворіє. Їм потрібна допомога. Їм тут не можна, потрібно, щоб за ними доглядали, - розповідає сусідка по кімнаті Валентина Євгеніївна зі Степногірська

Після нашого сюжету на родину Манюгіних звернули увагу представники обласної влади. Зокрема керівниця Запорізького обласного департаменту соціального захисту Світлана Бойко. Чиновники пообіцяли перевезти подружжя до Власівського пансіонату для ветеранів війни та праці з геріатричним відділенням (Кіровоградська область). І вже за десять днів так і сталось/

Вранці, 23 січня, за мелітопольськими пенсіонерами приїхали волонтери Товариства Червоного Хреста України. 

Родину Манюгіних проводжали всім модульним містечком.

На прощання Ольга Петрівна подякувала всім причетним до їхнього з чоловіком переїзду у Власівський пансіонат.

 

Офіційно

У Запорізькій області геронтологічного центру немає. Проте чиновники обіцяють організувати допомогу літнім людям.

- Керівнику департаменту соцзахисту Світлані Бойко дав доручення надати інформацію, де ми можемо збирати цих людей для надання соціальної функції – не медичної, - прокоментував журналісту РІА Південь голова Запорізької обласної військової адміністрації Іван Федоров.

Наша редакція продовжить стежити за долею родини Манюгіних та за тим, де і коли облаштують центр допомоги для немічних та літніх людей у ​​Запоріжжі.

Також за темою

«Я сам серед чужих»: як знайти розуміння після виїзду з окупованого Мелітополя. Поради від психологаЧитати далі

«Я сам серед чужих»: як знайти розуміння після в...

Виїзд з окупованого Мелітополя — це не просто зміна адреси. Це — життя з історією, яку не завжди зрозуміють інші. Як адаптуватися в новому...
П'ятьом мелітопольцям, яких викрали на початку війни, окупанти ухвалили жорстокі вирокиЧитати далі

П'ятьом мелітопольцям, яких викрали на початку війни, о...

У Ростові завершився черговий показовий судовий процес: п'ятьом мелітопольцям, викраденим російськими силовиками на початку повномасштабної війни...
Апеляцію відхилено: у Росії залишили чинним вирок мелітопольському волонтеру Ярославу ЖукуЧитати далі

Апеляцію відхилено: у Росії залишили чинним вирок мелітополь...

Викрадений у Мелітополі 33-річний волонтер Ярослав Жук третій рік залишається в російській в'язниці за фейковим обвинуваченням.