Municipal Site of Melitopol City, Ukraine
Людям із порушенням зору
Стандартна версія

МЕЛІТОПОЛЬСЬКА МІСЬКА РАДА
ОФІЦІЙНИЙ ІНТЕРНЕТ-ПОРТАЛ

Масовий замор риби на Мелітопольщині - агроеколог розповів, які дії окупантів призвели до екоциду

5
237

Російські загарбники продовжують нищити екосистему на тимчасово підконтрольній їм Мелітопольщині. Від їхніх злочинних дій страждає як флора, так і фауна. 

Дійшло вже навіть до того, що окупаційна влада не заперечує наявності екологічних проблем в регіоні. Але водночас рашисти намагаються переконати громадськість у тому, що їх вини у цьому немає. Так було з промоїною між Молочним лиманом та Азовським морем. 

 

Докази екоциду

Кілька тижнів тому окупаційна влада звітувала на своїх ресурсах про проведення робіт по розчистці річок на Мелітопольщині. Але задоволенні лишилися далеко не всі – за словами місцевих жителів, наслідком цих робіт став замор риби та обміління водойм. 

Користувачі соцмереж у відповідь на заяви загарбників про їхню бурхливу діяльність публікували реальні фото- та відеодокази екоциду, який став наслідком дій окупантів. Ось так, наприклад, річка Малий Утлюг на Мелітопольщині для порівняння виглядав влітку та восени цього року. РІА-Південь раніше розповідало,  як рашисти "заривають" федеральні гроші на нібито розчищенні цього водоймища. 

Також масовий замор риби спостерігається у Молочній річці та річці Великий Утлюг. 

 

Злочинні дії окупантів

Кандидат сільськогосподарських наук, доцент, завідувач кафедри геоекології і землеустрою Таврійського державного агротехнологічного університету імені Дмитра Моторного Максим Миколайович Ганчук підтверджує, що ті методи, які окупанти використовували при розчистці річок, не відповідають жодним нормам. І це, власне, призводить до замору риби. 

 – Накладаються ще зміни клімату, тому що у нас досить спекотне літо виявилось цього року, надзвичайно мала кількість опадів була. Як наслідок – рівень води в річках впав, – продовжує агроеколог. 

Крім того, місцева окупаційна влада неодноразово заявляла про те, що вони почали копати колодязі для забезпечення потреб населення і комунальних послуг. Максим Ганчук припускає, що в результаті цього, ймовірно, відбулося зниження водоносних підземних горизонтів, що також мало вплив на місцеві річки. 

– Враховуючи специфіку наших степових річок на Мелітопольщині, а саме недостатню кількість розчиненого кисню у воді, це фактично могло призвести до того, що йде зараз замор риби, – каже доцент. 

Ще одним фактором, який міг призвести до екоциду в регіоні, Максим Миколайович називає потрапляння до річок побутових неочищених стоків. В результаті цього велика кількість політантів потрапила до води, що, в свою чергу, також могло призвести до замору риби. І ще один фактор, який добре видно на знятих місцевими жителями відео, полягає в тому, що досить велика кількість риби знаходиться саме на мілині. 

Також за темою

«Я сам серед чужих»: як знайти розуміння після виїзду з окупованого Мелітополя. Поради від психологаЧитати далі

«Я сам серед чужих»: як знайти розуміння після в...

Виїзд з окупованого Мелітополя — це не просто зміна адреси. Це — життя з історією, яку не завжди зрозуміють інші. Як адаптуватися в новому...
П'ятьом мелітопольцям, яких викрали на початку війни, окупанти ухвалили жорстокі вирокиЧитати далі

П'ятьом мелітопольцям, яких викрали на початку війни, о...

У Ростові завершився черговий показовий судовий процес: п'ятьом мелітопольцям, викраденим російськими силовиками на початку повномасштабної війни...
Апеляцію відхилено: у Росії залишили чинним вирок мелітопольському волонтеру Ярославу ЖукуЧитати далі

Апеляцію відхилено: у Росії залишили чинним вирок мелітополь...

Викрадений у Мелітополі 33-річний волонтер Ярослав Жук третій рік залишається в російській в'язниці за фейковим обвинуваченням.