Municipal Site of Melitopol City, Ukraine
Людям із порушенням зору
Стандартна версія

МЕЛІТОПОЛЬСЬКА МІСЬКА РАДА
ОФІЦІЙНИЙ ІНТЕРНЕТ-ПОРТАЛ

Сім’я переселенців із Мелітополя відкрила у Запоріжжі родинну пекарню

33
223

Родина Долгих втратила після окупації Мелітопольщини все, а голова сім’ї ледве залишився в живих. Та зараз Євген і Вікторія почали все з нуля в Запоріжжі і відкрили свою першу пекарню.

 

Вкраденій бізнес

На Мелітопольщині у родини був чималий бізнес, зокрема і сімейна пекарня, що виросла з маленького орендованого хлібозаводу в мережу магазинів.

- В Мелітополі у мене був різноманітний бізнес, понад десяток підприємств, у тому числі історія нашої сімейної пекарні, що починається з 1996 року, коли я орендував Приазовський хлібозавод, потім Михайлівський у селі Плодородне, потім у 1998 році відкрив свою власну пекарню, - розповідає Євген.

Потім прийшли окупанти. У Долгих забрали все, а самого Євгена били до напівсмерті, вимагаючи гроші.

- Весь бізнес мій відібрали. Базу відпочинку розграбили військові, у квартирі в моїй в Мелітополі живуть феесбешники, зі шкільних столових обладнання вивезено. У мене багато було підприємств і не залишилось нічого, - розповів Євген.

Його дружина Вікторія з жахом згадує пережите на початку окупації.  

- У перші дні окупації у мене на руках була дитина, півтори роки тоді, і старшому було вісім, ми виїхали в Костянтинівку, за два дні – в Степанівку. Коли виїжджали звідти, заходила рота солдат, у мене досі перед очима те, що вони могли розстріляти. Ми просиділи в Степанівці два дні, там не було ні світла, нічого, треба було якось дітей годувати. Ми виїхали в Мелітополь. Потім чоловіка дуже сильно побили, сказали, що якщо не буде 100 тисяч доларів на вечір, вб’ють його і його сім’ю. Після побиття він трошки прийшов до тями, сховав мене з дітьми на окупованій території і виїхав у Запоріжжя. А ми виїжджали потім, коли знали, що з дітьми можна виїхати спокійно.

Перше, що зробила родина після того, як вирвалась у Запоріжжя, почала допомагати землякам:

- Ми організували благодійний фонд «Мрія» в Запоріжжі, допомагали мелітопольським людям. Ми розуміли, що люди виїхали з одною сумкою, у них нічого не було, ми спілкувалися з донорами, отримували допомогу людям. Чоловік вже тут був з командою, яка вже почала діяльність благодійного фонду, почали допомагати спочатку приазовцям, потім перейшли на Мелітопольський район, - розповіла Вікторія.

 

Життя з нуля

А зараз у родини почалася нова сторінка. Євген і Вікторія відкрили свою омріяну «Родинну пекарню» вже у Запоріжжі. Допоміг грант від держави і підтримка міжнародних партнерів, розказав новоспечений власник Євген: 

- Велика подяка нашій державі, тому що держава в обличчі обласного центру зайнятості допомогла. Це був грант від держави «Власна справа» - 500 тисяч грн, 350 тисяч я додав, і 206 тисяч грн. данська рада у справах біженців. Вони дали кошті на встановлення автономної системи електроживлення, зокрема, коли не буде електроенергії, щоб пекарня працювала. Це соціальне питання, за два тижні вона буде встановлена.

- З початку роботи програми у липні 2022 року вже 310 сміливців із Запорізької області взяли на себе відповідальність і відкрили власний бізнес. На сьогодні держава надали допомогу у сумі 73 млн грн. і це стало вагомою підтримкою для людей, для тих, хто сьогодні бажає відкрити власну справу, або розвинути власний бізнес, - пояснила директор Запорізького обласного центру зайнятості Зінаїда Бойко. 

Всі працівники у пекарні – переселенці. А Євген вже планує розширювати відновлений бізнес. 

 

Унікальні мелітопольські рецепти

Власник пекарні з гордістю каже, що зберігав стародавню рецептуру і тримає родинний «скарб» в секреті.

- Хочу сказати з повною відповідальностю, що в Запоріжжі такої продукції немає. Нам вдалося зберегти ту рецептуру стародавню, і таку демократичну ціну – 8, 9, 12 гривень за булочку, плюшку. Це наша перша точка. Щоб зберегти цю ціну і якість, треба збільшувати реалізацію - відкрити нові об’єкти. Ми вже подали заявку і її погодили. За місяць-півтора відкриємо другу точку.

Вся випічка у «Родинній пекарні» готується на очах у покупців. На вітрині ароматні батони і багети, хрусткі круасани і «романтика» зі шкільного дитинства, кренделя «Бердянські» і фірмовий «Мелітопольський» пряник.

Оцінити смаки здоби та хліба за унікальними мелітопольскими рецептами, що ретельно плекаються тепер у Запоріжжі, можна завітавши до «Родинної пекарні» Долгих за адресою: проспект інженера Преображенського, 5.

 

Також за темою

Воїн з Мелітопольщини ціною втрати кінцівок врятував побратима на МиколаївщиніЧитати далі

Воїн з Мелітопольщини ціною втрати кінцівок врятував побрати...

32-річний ветеран російсько-української війни Іван Марчак з села Терпіння Мелітопольського району став на захист України з першого дня повномасштабног...
"Ми маємо їх перемагати технологіями": як мати трьох дітей з Мелітополя збирає дрони для фронтуЧитати далі

"Ми маємо їх перемагати технологіями": як мати трь...

Сьогодні відзначається Міжнародний день волонтера. І тому ми хочемо розповісти про жительку Мелітополя, яка шукає не відмовки, а можливості, аби допом...
Переселенцям, які влаштуються на роботу в комунальні служби Запоріжжя, даватимуть квартири - Іван ФедоровЧитати далі

Переселенцям, які влаштуються на роботу в комунальні служби ...

У Запоріжжі проживає понад 200 000 переселенців із Мелітополя, Бердянська, Донецької, Луганської Херсонської областей, Криму.