Municipal Site of Melitopol City, Ukraine
Людям із порушенням зору
Стандартна версія

МЕЛІТОПОЛЬСЬКА МІСЬКА РАДА
ОФІЦІЙНИЙ ІНТЕРНЕТ-ПОРТАЛ

Досягнення міста

27
5243

Міжнародний рейтинг спеціалізованого інвестиційного журналу fDi Intelligence

 

   Мелітополь займає 6 сходинку у ТОП-10 малих європейських міст майбутнього 2018/19 у міжнародному рейтингу спеціалізованого інвестиційного журналу fDi Intelligence у категорії «Стратегія прямих іноземних інвестицій» (підкатегорія «Топ-10 міст за ефективністю витрат на ведення бізнесу»).

«fDi Intelligence» – структурний підрозділ «Financial Times», заснований з метою висвітлення розвитку індустрії в глобалізованому суспільстві з портфелем продуктів, послуг і бізнес-інструментів світового класу. Це дає змогу як компаніям, так і організаціям з економічного розвитку ухвалювати ефективні рішення щодо прямих іноземних інвестицій. Журнал проводить відбір міст та регіонів з найкращими перспективами для залучення іноземних інвестицій та місцевого економічного розвитку починаючи з 2001 року.

У 2018 році експерти оцінювали понад 50 критеріїв – від ефективності видатків на ведення бізнесу до потенціалу людських ресурсів та інфраструктури. Підсумки конкурсу «Європейські міста та регіони майбутнього 2018/19» підбито на підставі незалежного збирання даних за «fDi Benchmark» та «fDi Markets» серед 301 європейського міста 150 європейських регіонів у п’яти категоріях: економічний потенціал, ринок праці, ефективність витрат на ведення бізнесу, інфраструктура та сприяння бізнесу.

«Прозорі міста» Transparency International

          Мелітополь займає 20 позицію в рейтингу прозорих міст України. Про це свідчать дані проекту «Прозорі міста» Transparency International України. Зазначимо, що з ініціативи Мелітопольського міського голови у 2017 році була створена робоча група щодо підвищення рейтингу прозорості м. Мелітополя. Також цього результату вдалось досягти завдяки злагодженій роботі всіх структурних підрозділів виконавчого комітету Мелітопольської міської ради Запорізької області.

За рейтингом прозорості серед 100 найбільших міст України Мелітополь в три рази перевищив свої показники у 2018 році порівняно з 2017 роком. Рейтинг було розроблено аналітиками Transparency International України та Інститутом Політичної Освіти у рамках проекту «Розбудова прозорості у містах України», який розглядає тринадцять сфер. Зокрема, бралися до уваги фінансова та бюджетна сфера, закупівлі, житлова та комунальна політика, освіта, соціальні послуги, інформація про роботу місцевої влади та інші.

Найбільша динаміка росту показників продемонстрована в таких сферах: Бюджетування та Контракти (збільшився в 2 рази); Інформація про роботу органів місцевої влади (збільшився в 2 рази); Соціальні послуги (збільшився майже в 2 рази), сфера Закупівлі також продемонструвала стійку динаміку. Це означає відкритість процедур, регулярне оприлюднення протоколів засідань виконавчої ради, публікація оголошень, анонсів та повідомлень органів влади, а також наявність вільного доступу до контактних даних депутатів.

В цілому, зазначені показники прозорості сфер діяльності міста Мелітополь свідчать про зниження рівня корупції шляхом сприяння прозорості, підзвітності та доброчесності влади і громадянського суспільства.

Довгостроковий кредитний рейтинг

         Довгостроковий кредитний рейтинг міста Мелітополя на рівні uaВВВ підтвердило незалежне рейтингове агентство «Кредит-Рейтинг». Прогноз рейтингу – стабільний.

Кредитний рейтинг ґрунтується на результатах аналізу економічних та фінансових показників за 2015-2017 рр., даних щодо демографічної ситуації, стану ринку праці, інформації відносно боргових зобов’язань міста, наявної в розпорядженні комунальної власності та перспективних планів на майбутнє.

Позичальник або окремий борговий інструмент з рейтингом uaBBB характеризується достатньою кредитоспроможністю порівняно з іншими українськими позичальниками або борговими інструментами. Рівень кредитоспроможності залежить від впливу несприятливих комерційних, фінансових та економічних умов.

Фактори, що підтримують рівень кредитного рейтингу:

  • збереження позитивної динаміки зростання доходної частини бюджету міста без урахування трансфертів протягом 2015-2018 рр., в тому числі в результаті позитивного впливу бюджетної та податкової реформ;
  • диверсифікація господарського комплексу міста за видами економічної діяльності та помірний рівень концентрації надходжень до бюджету за основними платниками податків та інших обов’язкових платежів;
  • відсутність прямого та гарантованого боргу міської ради станом на 01.01.2019 та помірний рівень запланованого зростання боргового навантаження бюджету міста.

Фактори, що обмежують рівень кредитного рейтингу:

  • нижчий за середній по країні рівень середньомісячної заробітної плати (на 25,3% у 2018 році) за умов залежності доходної частини бюджету міста від надходжень податку з доходів фізичних осіб (питома вага цього джерела в доходах загального фонду бюджету міста без урахування трансфертів становила 55%);
  • висока потреба в залученні додаткового фінансування, в тому числі на відновлення об’єктів міської інфраструктури та житлово-комунального господарства;
  • вплив негативних чинників на фінансовий ринок і невисока ділова активність в окремих секторах економіки, що негативно впливає на потенціал зростання й платоспроможність економічних суб'єктів.

Глобальна мережа ЮНЕСКО міст, що навчаються

     Мелітополь входить до складу Глобальної мережі ЮНЕСКО міст, що навчаються та має реальний прогрес у підтримці освіти упродовж життя. Мелітополь став єдиним містом в Україні - лауреатом Премії «UNESCO Learning City Award 2019». Загалом Премією ЮНЕСКО цього року відзначено 10 міст по всьому світу, серед яких - Соннерборг (Данія), Ченду (Китай), Іракліон (Греція), Асван (Єгипет), Петалінг-Джая (Малайзія), Ібадан (Нігерія), Меделін (Колумбія), Сантьяго (Мексика) і Содемунгу (Корея).

Премія ЮНЕСКО «UNESCO Learning City Award» заснована у 2015 році і є міжнародним визнанням прогресу у просуванні освіти упродовж життя у містах-членах Глобальної мережі ЮНЕСКО міст, що навчаються.

Нагорода присуджується максимум десяти містам в кожному регіоні світу та одному місту з країни.

Мелітополь став членом Глобальної мережі ЮНЕСКО міст, що навчаються у червні 2016 року. На той час у Мережі налічувалось 32 члени, і Мелітополь став першим містом з усього пострадянського простору. На сьогодні до складу Глобальної мережі ЮНЕСКО міст, що навчаються, входять міста з Америки, Європи, Азії, Австралії. Більше 1000 міст з усього світу взяли курс на приєднання до Мережі, і лише 223 міста з 51 країни офіційно ввійшли до неї. Членами Мережі, окрім Мелітополя, є ще три українських міста - Нікополь, Павлоград і Новояворівськ.

Упродовж 2016-2018 років на шляху практичної реалізації концепції «Місто, що навчається» місцевою владою та громадськістю, освітянами і науковцями, представниками бізнесу була виконана значна робота з популяризації освіти впродовж життя та підвищення освітнього потенціалу населення Мелітополя. Саме ці досягнення і відзначення Премією ЮНЕСКО.

Програма Ради Європи «Інтеркультурні міста» 

     У 2015 році Мелітополь увійшов до Мережі інтеркультурних міст (англ. абревіатура ICC-UA) міжнародного проекту Ради Європи «Інтеркультурні міста».

Європейським країнам цікавий досвід Мелітополя, де вже понад століття мирно проживають представники понад 100 національностей і народностей.

У місті працює Спілка громадських організацій «Рада національних товариств». Основними завданнями Ради є збереження й розвиток культури, ознайомлення мешканців міста з сучасним життям й історією етнічних громад, їх традиціями та звичаями, мистецтвом історичної Батьківщини, а інакше й не може бути, адже завдяки розвитку культури представників різних етнічних спільнот збагачується і наша українська культура. 

Станом на 20.02.2019 в місті зареєстровано 30 громадських організацій національно-культурної спрямованості. Також в Мелітополі працюють творчі колективи національних культур, які стають переможцями і лауреатами міжнародних, всеукраїнських, обласних конкурсів та фестивалів, а також є активними учасниками всіх культурно-масових заходів у місті.