Інформація
я маю право

Цілодобовий прийом звернень
Цілодобовий прийом звернень:
15-80
+380 (096) 447-22-00
+380 (619) 44-80-15
Стрічка наших новини на вашому сайтіRSS 2.0 Cтрічка новин

Мелітопольська міська рада
Адреса:

72312, Запорізька обл.
м. Мелітополь, вул. М.Грушевського, 5

Телефон: +38 (0619) 44-01-62
Факс: +38 (0619) 42-00-66
E-mail: Этот адрес e-mail защищен от спам-ботов. Чтобы увидеть его, у Вас должен быть включен Java-Script

Виконавчий комітет
Мелітопольської міської ради
Адреса: 72312, Запорізька обл.
м. Мелітополь, вул. М.Грушевського, 5
Телефон: +38 (0619) 42-13-58
Факс: +38 (06192) 6-34-70
E-mail: Этот адрес e-mail защищен от спам-ботов. Чтобы увидеть его, у Вас должен быть включен Java-Script
Історія Створення школи Джур в місті Мелітополі та подарунок вихованцям школи Джур

Напередодні святкування православного свята Покрова Пресвятої Богородиці в нашому місті було проведені „Козацькі забави” на базі навчально-виховного комплексу №9.

З отриманням державної незалежності в 1991 році Україна зіткнулася зі складнощами формування своєї національної ідеї,ідеологічним конфліктом «Схід- Захід» і відсутністю єдиного розуміння патріотизму, що породило, з одного боку перегини у бік націоналізму, з другого боку-суцільне заперечення українського патріотизму.

На фоні складнощів, пов’язаних з соціально-економічними перетвореннями і політичними кризами виникла ситуація, при якій відійшло на другий-третій план актуальності.

Концептуальними засадами для роботи по патріотичному вихованню молоді є ідеї національного державного суверінітету України, зміцнення її могутності, прагнення забезпечити демократичний розвиток і суспільну згоду в суспільстві, правову захищеність і безпеку громадян.

Вільною «Козацькою республікою» називали іноземці нашу Батьківщину - неньку Україну, з глибокою повагою відгукувались про її відчайдушних захистників- запорозькіх козаків.

У процесі тривалого історичного розвитку передовою силою і формою духовного об’єднання суспільства в Україні було козацтво. В епоху козацтва було створено глибоку багатогранну духовність, що стала вершиною української національної культури.

У козацькі часи нашому народу були притаманні вісокий рівень шляхетності, моральності, духовностідоблесті й звитяги, знання і бездоганне дотримання національних традицій та звичаїв.

Ці якості потрібні українському народові і сьогодні, в період відновлення державності, особливо завтра – в процесі розбудови і зміцнення могутності нашої Батьківщини, в процессі практичних дій щодо відновлення і збагачення слави України.

Отже, сьогодні в школярів необхідно виховувати глибокі почуття патріотизму, національної самосвідомості, єтнічної та загальнолюдської гідності, забезпечувати високий рівень загальної культури та опанування народних знань, народної естетики, моралі, мистецтв.

Для виконання ціх завдань і згідно запорізькій обласній програмі патріотичного виховання молоді на 2007-2011 роки 15 жовтня 2007 року в НВК № 9 відкрито школу нащадків козацьких традицій, вихованців козаків мелітопольського загону КВЗН-Джур(джура-історична назва хрещеника та вихованця запоржського козака, майбутнього захистника вітчизни ) зроблено перший набір(35 вихованців-учнів 5-6 класів НВК № 9) Заняття в школі розраховані на 5 років(з 5 по 9 клас) і мають проходити за спеціально-розробленими програмами з таких дісциплін як: історія України, історія українського козацтва, українознавство, народознавство та побут українських козаків, початкова військова підготовка, загальна фізична підготовка, єдиноборства, медико-санітарна підготовка, рідний край, основи туризму та краєзнавчі походи.

 Загін поділений на 4 відділення за інтересами:

 спортивний напрямок,

 краєзнавчий напрямок,

 історичний напрямок,

 народознавчий напрямок

 У травні 2008 року вихованці щколи Джур показали гарні результати зі стройової підготовки: пройшли урочистим маршем на параді присвяченому Святу Перемоги. Зайняли 2 місце серед команд молодшої групи у козацькому вишколі на о. Хортиця.Приняли участь у святковій ході до дня міста Мелітополя.

У 2008-2009 навчальному році планується продовжити заняття джур 1 загону «Чайка»(2 рік навчання в школі джур)35 вихованців та створення 2 загону «Зоряний»( 1 рік навчання в школі джур). 13 жовтня 2008 року на теріторії НВК № 9 відбулась святкова гра «Козацькі забави».

На урочистій лінійці були присутні багато гостей, серед них заступник міського голови Леонід Василенко та керуючий справами виконавчого комітету Мелітопольської міської ради Георгій Вдовиченко. В цей день від міського голови Дмитра Сичова вихованцям школи Джур та їх керівникам були вручені пневматичні рушниці для тренування майбутніх захисників Вітчизни.

  

Ряди Джур поповнились в цей день новими вихованцями 32 учні НВК № 9 були прийняті в джури.

   

Програма що використовується вже опробована в м. Запоріжжя (школа Джур існує 15 років. Зараз в ній займаються майже 400 підлітків) та м. Енергодарі (школа Джур існує 9 років. Зараз в ній займаються 120 підлітків) В запорізькій області вже створено 18 навчальних закладів під назвою «Школа Джур».

< Пред.   След. >

                                                   Весь контент доступний за ліцензією Creative Commons Attribution 4.0 International license, якщо не зазначено інше.

Мелітопольська міська рада © 2005-2020