BETA Портал працює в тестовому режимі (Стара версія сайту)
Людям із порушенням зору
Стандартна версія

МЕЛІТОПОЛЬСЬКА МІСЬКА РАДА
ОФІЦІЙНИЙ ІНТЕРНЕТ-ПОРТАЛ

Інформація про місто

0
1547

ГЕОГРАФІЧНЕ РОЗТАШУВАННЯ

 

                                                                                                                     Мелітополь на карті України

           Територіально місто знаходиться на південному сході Україні, на півдні Запорізької області. Його загальна площа становить 49,66 кв км

Близько 70% території міста розташовано на вододілі з середніми висотами 34-40 м, решта – на крутому схилі долини річки Молочної. Територія міста та району розташована в основному в межах Причорноморської низовини. Її поверхня - плоска низовинна рівнина, знижується з півночі на південь, де вона крутим (висотою до 20 м) уступом обривається на березі Азовського моря. На північному сході в межі краю заходять відроги Приазовської височини з позначками абсолютних висот від 150 до 250 і більше метрів над рівнем моря. Найбільшою гідрографічної системою є річка Молочна (довжина - 197 кілометрів, площа басейну — 3450 кв.км), що впадає в Молочний лиман (площа — 168 кв. км.). Відстань міста від Азовського моря становить 50 км.

                                   

    Місто було засновано в 1784 році . Назва міста походить від грецьких слів «мелітос» та «поліс» – «медове місто».

                                                                                                                     Основні дані м. Мелітополя

1

Адміністративна одиниця

м. Мелітополь

2

Площа, км ²

49,66

3

Площа у % до загальної площі країни

0,008

4

Наявне населення станом на 01.01.2018 , тис. осіб

154,0

5

Населення у % до населення країни

0,36

6

Густота населення, осіб/км

3101,0

7

Поштові індекси

72300—324

8

Висота над рівнем моря,м

38

9

Водойма

р. Молочна

10

День міста

Остання неділя вересня

      Мелітополь – єдине місто в Україні, де перетинаються міжнародні автомагістралі Е58 та Е105.

       У місті функціонують: 2 державні університети (агротехнологічний і педагогічний), 4 філіали ВНЗ України, 7 професійних ліцеїв, 3 коледжи.

Мелітополь - один з науково-промислових центрів регіону. Завдяки історичній спадщині, економіко-географічному положенню і підприємливості жителів у місті розвинені такі галузі: машинобудування, легка промисловість та харчова промисловість.

     Одна з основних галузей міста - машинобудування. На території Мелітополя працюють кілька великих і близько 100 середніх і малих підприємств машинобудування, основою виробництва яких є елементна база для авто-, дорожньо-будівельного та сільгоспмашинобудування, а це близько 20 000 найменувань продукції. Основні напрями виробництва:  агрегати, вузли та деталі для сільськогосподарської та автомобільної техніки (двигуни, гідравліка, турбокомпресора, насоси, гильзо-поршнева група, комплекти ГТВ); обладнання спеціального промислового призначення (компресори, холодильні установки, теплові насоси, індукційні печі і ТВЧ); обладнання для потреб агропромислового комплексу та харчової промисловості; спеціальна техніка (гідравлічні авто-підйомники, евакуатори, напівпричепи, автовози).

     У місті наявна загальна веб-платформа для рекламування місцевих потенційних експортерів та їхньої продукції - Інвестиційний портал Мелітополя (http://www.invest-melitopol.gov.ua), який доступний англійською та німецькою мовами.

 

ПАРТНЕРСТВО ТА МІЖНАРОДНЕ СПІВРОБІТНИЦТВО

УЧАСТЬ МІСТА В МІЖНАРОДНИХ ПРОЕКТАХ  

     Мелітополь — перше місто України, яке стало учасником Програми ради Європи  «Інтеркультурні міста» у 2008 році. З часу здобуття членства в проекті представники місцевої влади та учасники програми «Інтеркультурні міста» презентували Мелітополь в Брюсселі, Ліоні, Страсбурзі та інших європейських містах.

         Угода мерів - провідна ініціатива Європейського Союзу, яка охоплює місцеві та регіональні органи влади, які беруть на себе добровільні зобов'язання підвищувати енергоефективність і нарощувати використання поновлюваних джерел енергії на своїх територіях. Мелітополь приєднався до Угоди мерів в червні 2014 року.

       Мелітополь — перше місто на пострадянському просторі, яке стало членом Глобальної мережі ЮНЕСКО міст, що навчаються.

      Мелітополь — учасник проекту Партнерство для розвитку міст (ПРОМІС), який впроваджує Федерація канадських муніципалітетів (ФКМ) за фінансової підтримки Міністерства міжнародних справ КанадиВ рамках цього проекту в Мелітополі з’явилися: маркетингова стратегія та бренд міста; програма просування продукції мелітопольських підприємств на зовнішні ринки та проведений   аналіз місцевого бізнес-клімату зі створеням експортного профілю міста.

     Співпраця з Північною екологічною фінансовою корпорацією НЕФКО дозволила оптимізацувати споживання теплової енергії в бюджетній сфері. В рамках співпраці також реалізований проект по заміні відрізків вуличного освітлення на світлодіодне.

      «Спеціальна ініціатива для України» — проект під патронатом німецької федеральної компанії  Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ), який має на меті поліпшити ситуацію з наданням послуг населенню державними установами та групами громадянського суспільства в громадах областей, які приймають внутрішньо переміщених осіб.

      Завдяки співпраці з проектом «Сприяння розвитку соціальної інфраструктури», який реалізується Німецьким урядом через Німецький банк розвитку KfW та Український Фонд Соціальних Інвестицій створено житлові умови для тимчасових переселенців та проведено енергоефективні заходи у дитячих садках.

       Мелітополь став учасником проекту«Місцеве самоврядування і верховенство права в Україні» у 2015 році за результатами конкурсного відбору. Проект реалізується за підтримки Академії Фольке Бернадотта (Швеція) та Асоціації малих міст України за напрямками: підтримка органів місцевого смаоврідування у впровадженні принципів верховенства права в сфері надання публічних послуг; навчальні тренінги; методологічна допомога.